Pikk eluiga- õnn või õnnetus

19.10.2023
Neid inimesi, kes tahavad kaua elada, on tunduvalt rohkem kui neid, kes on nõus vanaks saama.
“Pikk eluiga – õnn või õnnetus?”.
Seda küsimusi tekitavat küsimust tuleb meiega koos arutama sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo.
Vananemisega ei ole mõtet võidelda. Parim, mida teha saame, on võtta vananemine kontrolli alla ehk tsiteerides Peeter Volkonskit: „Vanaks ei peaks jääma, vaid vanaks peaks saama.“
Kontrolli saab omada millegi üle, mida tuntakse. Iga inimene vananeb aga esimest korda elus, seega puudub isiklik kogemus.
Arvamus vananemisest ja vanadest inimestest kujuneb ühelt poolt teiste kogemuste põhjal (eeskätt oma lähedaste näidetel), teisalt aga oleks mõistlik juba varakult teada, millised on tavapärased erinevused kehas, vaimus, ühiskondlikes suhetes ning ühiskonna ootustes erinevas elueas inimestelt. Inimese vananemist on uuritud läbi teadaoleva inimajaloo, viimastel sajanditel kogutud ka tõenduspõhiseid andmeid. Mõlemad allikad – inimpõlvede kogemused ja tõenduspõhised andmed – väärivad kasutamist teadmiste hankimiseks.
Kuna porikuu oktoober, mis saabub koos pimeduse ja jahedusega, tihti ka üksindusega, on vaimse tervise kuu, siis tuleb käsitlemisele aktiivne vananemine, riigi ja kogukonna osa selles, seltsiline tegevus vaimse tervise säilitamisel.
Hetkeolukord ja tulevikuplaanid Eestis.
Üritus on TASUTA , toimub PORIKUU FESTIVALI raames ja oodatud on ka need, kes ise mõnes teises eagrupis. Ühes armsas laulus öeldakse- me kõik jääme vanaks !
Korraldab Hüüru Eakate selts Sügiskuld
Ürituse tüüp: Heaolu
Algus: https://fb.me/e/3dQqYd7Sc