Just sel nädalavahetusel on toimumas mitmed spetsiaalselt Porikuu elamusfestivali jaoks planeeritud sündmused, mille kaudu soovivad kohalikud tutvustada Eestimaa loodenurka ka väljaspool tavapärast turismihooaega.
“Järgmiste päevade jooksul saab festivali raames külastada põnevaid paiku, kuhu möödajalutajad igapäevaselt kindlasti ei satu, ning lüüa kaasa tegemistes, mille kohalikud on spetsiaalselt oma piirkonna tutvustamiseks ette võtnud,” selgitas Porikuu festivali projektijuht Elisabet Mast, kelle sõnul on tänavuses festivaliprogrammis ligi sadakond üritust Tallinnast Haapsaluni.
‘’Saabuval sündmusterikkal nädalavahetusel tasub eelkõige võtta siht Riisipere ja Turba poole, kus kohalikud kultuurikorraldajad on kokku pannud terve päeva jagu elamusi,’’ soovitas Mast. Nimelt saab laupäeval Riisipere kultuurikeskuses soetada kohalikku rõivadisaini, proovida kätt tordikaunistamises, degusteerida kohaliku Wasalemma pruulikoja toodangut ning päeva lõpuks nautida muusikalist etteastet Aapo Ilveselt. Turbas avab aga telesaatest Eesti Parim Pagar tuntuks saanud maitsemeister Ain Karutoom vaid üheks päevaks Porikuu pitsakohviku, tuues Loode-Eesti sombusesse sügisesse killukese Itaaliat.
Lisaks ootavad festivali külastajaid loodusmatkad nii Vasalemma marmorikarjääris kui Klooga järve ümber. Pakri poolsaart kutsub aga avastama meeskondlik orienteerumisvõistlus ‘’Libahundijälg’’. Toimuvad mitmed põnevad käsitöötoad, teadusteater ning esoteerikahuvilisi ootab külla Kaasiku Loovkeskus.
“Ootame nädalavahetusel osalema tuhandeid huvilisi, sest juba praegu on üritustele registreerunuid palju. Sarnaselt eelmise aastaga on ka tänavu festivali üheks suurimaks elamuseks Pakri saare orienteerumismatk ja endiste tootmisobjektide külastamine, kuhu muidu igapäevane juurdepääs puudub. Eelmisel aastal oli orienteerumisvõistlusest osavõtjaid lausa 400 ja ootame sarnast huvi ka seekord,” märkis Mast.
Kodused kontserdid ja kohalike juhendamisel toimuvad töötoad meelitavad Porikuu festivali projektijuhi sõnul huvilisi ka väljaspoolt Harju- ja Läänemaad, mistõttu soovitab ta koolivaheajal toimuvatele sündmustele end kindlasti juba varakult kirja panna, juhul kui sündmus vajab eelregistreerimist.
Festivali kaasrahastatakse Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondi LEADER projektist “Loode-Eesti piirkonna ühisturundus”, mille partneriteks on MTÜ Kodukant Läänemaa, Lääne-Harju Koostöökogu ja Nelja Valla Kogu. Festivali korraldamisse on kaasatud ka piirkonnas paiknevad omavalitsused.